Ružová veža z bukového dreva

47,90

Ružová veža je symbolom všetkých montessori pomôcok. Obsahuje 10 kociek s rozmermi 1x1x1 cm až 10x10x10 cm. Práca s ružovou vežou pripraví deti na desiatkovú sústavu v matematike, geometrii a na objem. Dieťa vizuálne, ale aj hmatom vníma veľkosť, čo postupne vedie k jeho abstraktnému chápaniu veľkosti a následne inteligentnému sledovaniu veľkosti v prostredí okolo neho. Dieťa postupne zisťuje, že rozdiel medzi jednotlivými kockami je dĺžka ich hrán a ich hmotnosť. Dieťa má k dispozícii 10 kociek, pretože 10 je základom nášho číselného systému.

Zo slovnej zásoby u nej môžeme vysvetliť slová ako: veľký, väčší, najväčší, malý, menší, najmenší, hrana, kocka, roh, základňa, ťažký, ľahký….

Vek: 3+ rokov (pre mladšie deti možno pracovať s polovicou – každú druhú kocku vynecháme).

Kategórie:

Popis

Výrobca: EDU Fun

· Kód produktu: EF91100

· EAN: 6221026911000

Rozmery: 10cm x 10cm x 93cm

Postup:

Dieťaťu ukážeme kocky, keď sú poukladané na poličke. Ideálne je skladovať ich na výšku. Potom kocky prenesieme po jednej na koberec a všetky ich premiešame. Povieme dieťaťu, že sa budeme snažiť postaviť z kociek vežu, od najväčšej po najmenšiu. Kocky môžeme stavať na seba uprostred, aby vznikla rovná, zo všetkých strán symetrická veža. Alebo sa kocky dajú stavať k jednému rohu, čím vzniknú dve 1cm široké hrany po stranách kociek. Môžeme robiť rôzne stavby vertikálne a horizontálne.

Ďalšie možnosti hry: Dieťa môže ukladať kocky naslepo, len pomocou hmatu. Stavať kocky vedľa seba. Priraďovať kockám čísla od 1 po 10. Stavať z kociek rôzne obrazce. Hra na zmiznutú kocku – vyberieme z rady jednu kocku a dieťa sa snaží zistiť, ktorá kocka v rade chýba. Vhodná je kombinácia s hnedými schodami.

Ďalšie informácie

Hmotnosť 0.5 kg

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Ružová veža z bukového dreva”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *